De data asta o sa incerc sa fac un review cat mai scurt, ca sa nu va plictisesc prea tare :D
Ce spun ei: "Este un hidratant facial zilnic, conceput special pentru a oferi pielii tale tot ceea ce are nevoie mai mult pentru a ajuta la mentinerea si imbunatatirea aspectului sanatos al acesteia. Contine ingrediente esentiale de care are nevoie pielea ta : hidratare pana la 24 de ore, protectie cu spectru larg SPF 15, vitaminele B3, E si provitamina B5, ce regenereaza textura pielii si mentin aspectul sanatos al acesteia."
Imi place :
- are SPF 15
- are o consistenta "usoara", foarte buna pentru tenul gras
- hidrateaza foarte bine
- nu ingrasa tenul, intra repede in piele
Nu-mi place:
- nu am o parere prea buna despre ingrediente, dar nici nu stiu foarte multe despre ele. Are 3 tipuri de parabeni si 7 tipuri de alcooli. Din cate am citit si pe alte site-uri, alcoolul cu adevarat daunator este Alcohol Denat ( asa se gaseste inscris pe etichete ).
- desi am folosit-o cateva luni bune, poate chiar mai mult de jumatate de an, fara probleme, de ceva timp imi apar niste pete rosii pe pometi imediat ce o aplic. Avand in vedere ca am si ten cuperozic, e posibil sa nu fie tocmai adecvata tenului meu. Am auzit ca este si varianta pentru ten sensibil, dar nu am gasit-o nicaieri. Oricum am de gand sa imi caut o alta crema de fata si imediat ce o sa gasesc una buna o sa va anunt.
Pupici
NEXT: Pudre de fata. Best and Worst!
Exact aceeasi problema imi creeaza si mie acest fluid : pete rosii imediat dupa aplicare, sau inrosirea imperfectiunilor instant (desi eu nu am un ten problematic in general). Am vazut multe reviewuri care il ridica in slavi, dar mie nu-mi prieste din cauza rosetii...
RăspundețiȘtergereEu acum folosesc Hydraphase Legere Intense de la La Roche-Posay si mi se pare extraordinara. Cel putin pentru tenul meu e crema care a functionat cel mai bine. Am tenul gras si nu il incarca, dar il hidrateaza si pentru perioada asta de toamna-iarna e foarte buna. Am mai spus ca sunt mare fana a produselor La Roche-Posay si o sa mai fac review-uri la ce am mai incercat. Pana acum nu am avut timp sa ma ocup cu seriozitate de blog, dar o sa incerc sa fac asta de acum. Iti multumesc mult pentru comentariu si astept sa-mi spui ce fel de review-uri ai vrea, sau sa imi dai idei de viitoare postari :D
Ștergere